Sposoby na dłuższe włosy

Od tysiącleci ludzie przypisują szczególne znaczenie włosom. Dziś zadbane włosy kojarzą się z kobiecą urodą, ale również z męskością. Włosy są jedną z ważniejszych części ludzkiego ciała, która w pewnym stopniu odzwierciedla osobowość jednostki. Jednak większość ludzi ma tendencję do zaniedbywania włosów i zamiast tego koncentruje się na twarzy i sylwetce. Uważają, że każda fryzura jest dobra, o ile nie wygląda okropnie.

Sposoby na dłuższe włosy są częstym wyszukiwaniem internetowym, jeżeli chodzi o włosy. Istnieją produkty farmaceutyczne oraz suplementy diety, które mogą pomóc w tym procesie, tu jednak skupimy się na pewnych naturalnych sposobach!

Skupiając się na ostatecznym rezultacie, jakim są dłuższe włosy, często zapominamy o tym, żeby podejść do tego z podwójną porcją uwagi. W pierwszej kolejności najpierw powinniśmy naprawić wszelkie uszkodzenia, a dopiero potem skupić się na pobudzeniu zdrowego wzrostu. Pamiętaj o tym, żeby dać sobie czas, bo proces ten może zająć trochę czasu. 

W pierwszej kolejności możesz zastanowić się nad rutyną mycia włosów. Właściwy rytm zależy od konkretnych włosów i tekstury, jednak kluczowe jest, żeby unikać codziennego mycia włosów, jeśli możesz. Notoryczne stosowanie substancji zawartych w kosmetykach może doprowadzić do przesuszenia skóry głowy. 

Wybierając szampon postaraj się wybrać produkt, który oczyszcza i wzmacnia, ale jest łagodny dla twoich włosów. Drugim szczególnie ważnym produktem jest odżywka, nie zapominaj o jej stosowani. Jest to istotna porcja siły, miękkości oraz witalności dla włosów. Odpowiednia formuła nawilży, poprawi elastyczność i stworzy wokół pasm ochronną tarczę, która zapobiegnie ich łamaniu.

Do szamponu możesz dodać również olejki eteryczne. Za najbardziej skuteczne olejki są uważane te: z drzewa herbacianego, rozmarynu, limonki oraz olejek jojoba. 

Zadbaj o skórę głowy. Stymulowanie skóry głowy i korzeni pomaga zwiększyć krążenie i przepływ krwi do mieszków włosowych, wspierając zdrową skórę głowy. Możesz masować skórę głowy na mokro lub na sucho. Postaraj się również ograniczyć używanie ciepła na swoje włosy. Jeżeli potrzebujesz stylizacji termicznej, pamiętaj o dodatkowym zabezpieczeniu. 


Opublikowano

in

by

Tags:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *