Złoto w produktach do pielęgnacji

Złoto jest błyszczące, iskrzące oraz przyjemne dla oka, a co więcej ma swoje nietuzinkowe zastosowanie w pielęgnacji skóry. 

Ten metal szlachetny w pielęgnacji stało się trendem, który ma dużo wartościowych zastosowań poza tymi, które są prezentowane na Instagramowych zdjęciach. Co oferują produkty zawierające złoto poza powierzchownym blaskiem?

Złoto wyróżniło się na scenie pielęgnacji skóry w postaci serum, olejków, maseczek pod oczy i nie tylko. Złoto w pielęgnacji skóry ma wiele postaci. Złoto koloidalne, złożone z małych cząstek zawieszonych w płynie (zwykle w wodzie), jest najczęstszym składnikiem skoncentrowanych produktów zawierających złoto. 

Jako główną zaletę złota wymienia się zmniejszanie stanów zapalnych i redukcję zaczerwienienia skóry, zwalcza starzenie (minimalizuje pojawianie się drobnych linii i zmarszczek), wspomaga gojenie się skóry oraz chroni skórę przed wolnymi rodnikami. 

Według producentów nanocząsteczki złota pomagają innym składnikom wniknąć głębiej w skórę, co wzmacnia działanie innych produktów. Skłania to do stwierdzenia, że złoto najlepiej działa w obecności produktów bogatych w peptydy i przeciwutleniacze. 

Stosowanie złota jest ciągle promowane przez wiele znanych marek, jednak warto pamiętać o tym, że nie jest to produkt dla osób o wrażliwej skórze, a zwłaszcza uważać na niego powinny osoby, u których występują alergia na metale jak złoto. Przed wcieleniem produktów zawierających złoto sprawdź czy twoja skóra toleruje ten produkt, czy nie. 


Opublikowano

in

by

Tags:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *