Podstawa zdrowych włosów to…?

Dla wielu kobiet włosy są dużym wyznacznikiem tożsamości. 

Czy słyszałaś może, że zdrowe włosy zaczynają się od zdrowej skóry głowy? Jeżeli zależy ci na pięknie wyglądających włosach, a próbowałaś już odżywek oraz masek i nic nie dało pożądanego rezultatu, może czas na to, aby więcej czasu poświęcić skórze głowy.

Niezależnie od tego, czy myjesz włosy codziennie, czy raz w tygodniu, skóra głowy jest bardzo podatna na podrażnienia spowodowane wieloma czynnikami, w tym stresem, podróżami, produktami do stylizacji i czynnikami środowiskowymi. Zaniedbywana skóra głowy potrzebuje głębokiego nawilżenia, odżywienia, a przede wszystkim oczyszczenia, dokładnie tak jak włosy. Zdrowie skóry głowy determinuje zdrowie włosów.

Wiele osób zaczyna się interesować skórą u nasady włosów dopiero, gdy włosy zaczynają masowo wypadać lub gdy pojawiają się choroby dermatologiczne. Jeżeli twoja skóra głowy stała się zaczerwieniona, swędząca czy łuszcząca się warto skonsultować się ze specjalistą w celu diagnozy. 

Kilka prostych zmian w schemacie pielęgnacji włosów może mieć duże znaczenie dla zdrowia skóry głowy. Czasami zmiany mogą być bardzo proste jak – delikatniejsze mycie włosów czy zmniejszenie używania prostownicy w tygodniu. Zmiany można zauważyć po zmianie produktów do włosów, unikaj kosmetyków, które zawierają siarczany, alkohole oraz substancje zapachowe. 

Dodatkowo zaleca się:
– wykonywanie masażu głowy podczas mycia 
– stosowanie kuracji olejowej 
– dodanie od czasu do czasu sody oczyszczonej do szamponu
– zastosowanie płukania włosów octem jabłkowym 
– zmniejszenie użycia prostownicy
– zadbaj o swoją dietę

Wiele kobiet potwierdza, że większa uważność w pielęgnacji włosów, w tym pielęgnacja skóry głowy dają zadziwiające rezultaty. W momencie, gdy zaczniesz regularnie zajmować się swoją skórą głowy zauważysz, że twoje włosy odradzają się od nasady!


Opublikowano

in

by

Tags:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *