Magiczne właściwości aloesu

Magiczne właściwości aloesu

Dla wielu nas aloes kojarzy się z remedium na poparzoną skórę, ale to nie wszystko, co powinniśmy wiedzieć o tej roślinie. 

Aloes jest doskonałym środkiem nawilżającym, który może pomóc ukoić suchą skórę. Innym istotnym elementem są właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc w zmniejszeniu widoczności przebarwień czy zmarszczek. Warto zaznaczyć, że aloes nie powoduje podrażnień, zatem może być stosowany do każdego rodzaju skóry

Aloes pochodzi oryginalnie z Afryki. Jest szczególnie kojarzony dzięki grubym i mięsistym liściom, które zawierają w sobie przezroczystą, żelową substancję. Wspomniany wcześniej żel, który można znaleźć w liściach aloesu składają się aż w 96% z wody, enzymów, minerałów, aminokwasów oraz witamin. To właśnie te składniki wyjaśniają, dlaczego roślina ma tak zbawienne działanie na skórę. W starożytnym Egipcie roślina ta była uważana za roślinę leczniczą stosowaną do łagodzenia bólu oraz podrażnionej skóry. 

Aloes może występować w postaci proszku, płynu i żelu i można go znaleźć w produktach takich jak kremy, środki nawilżające, żele i maski. Dodatkowym atutem jest to, że nie musimy polegać na produkcie, który zawiera w sobie inne dodatkowe składniki. Tą roślinkę możemy postawić sobie w domowej kolekcji roślin i w każdej chwili sięgnąć po jej niezwykłe właściwości!

Jeśli więc szukasz naturalnego sposobu na poprawę zdrowia skóry, rozważ włączenie aloesu do swojej rutyny pielęgnacyjnej.

Wysoka zawartość wody w żelu jest świetnym rozwiązaniem, aby odpowiednio nawodnić skórę. 

Jako największe zalety wymienia się: 

– łagodzenie poparzeń (również słonecznych)

– pomaga zmniejszyć przebarwienia

– nawilża naskórek 

– można go użyć jako regenerującą maskę do skóry głowy

– może zapobiegać widocznym objawom starzenia się skóry 

– pomaga w zwalczaniu trądziku 

– łagodzi łuszczycę i egzemę

– leczy i zapobiega powstawaniu łupieżu

– może pomóc zniwelować rozstępy


Opublikowano

in

by

Tags:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *